VÝLETY V OKOLÍ

Adršpašsko-teplické skály – Největší skalní bludiště Evropy

Vítejte v největším skalním labyrintu v Česku. Adršpašsko-teplické skály přitahují návštěvníky již od 18. století a patří mezi nejrozsáhlejší skalní bludiště v Evropě. Ještě impozantnější je, že žádné podobné množství úchvatných pískovcových skal a roklí, na tak malém území ve střední Evropě nenaleznete. Můžete také navštívit jediné muzeum horolezectví v České republice, které se nachází v prostorách zámku Adršpach. Naše chaloupka se nachází v těsné blízkosti několika nejznámějších adršpašských věží – Tři Obři a Král. Vstup do skalního labyrintu je od chalupy pouhých pár minut pěšky.

Během letní sezóny je nutné si vstupenky předem rezervovat. Více informací se dozvíte zde.

Adršpašsko-teplické skály

Benediktinský klášter Broumov

Pouhých 30 minut jízdy autem vás dostane k jedné z nejvýznamnějších barokních staveb v České republice. Tím je benediktinský klášter v Broumově, který svou historií sahá až do 14. století. Projít si můžete jak venkovní prostory kláštera, tak i vnitřní. Více než hodinová komentovaná prohlídka s průvodcem odhalí krásy nejen několika místností. Spatříte také kopii Turínského plátna, pocházejícího z roku 1651, které bylo v klášteře objeveno teprve v roce 1999. Je to jediný exemplář tohoto typu ve střední Evropě. Klášter je otevřen celoročně, vstupenky je nutné si předem rezervovat. 

V těsné blízkosti kláštera naleznete vyhlášenou restauraci a kavárnu. Můžete také navštívit Hřbitovní kostelík Panny Marie, který patří k nejstarším celodřevěným sakrálním památkám ve střední Evropě.

Benediktinský klášter Broumov

Jiráskovy skály - Bischofstein

Necelých 25 minut cesty autem vás čeká schovaný kousek historie. Zřícenina Kočičího hradu, rozhledna čáp, černé jezírko a restaurace s kavárnou. 

Vstupné je zde zcela zdarma.

Bischofstein 

 

Připravujeme pro vás další tipy na výlety. Více informací o výletech v okolí naleznete na webu CHKO Broumovsko.