GALERIE

chalupa

Okolí chalupy

fotky z natáčení filmu tenkrát v ráji 2015

V roce 2015 se u nás na chaloupce natáčely scény z filmu Tenkrát v Ráji. Pro snímek režírovaný Petrem Pálkou a Danem Krzywoněm hledali producenti vhodnou chalupu, která by mohla být filmovým domovem horolezce Joska Smítky (ztvárněný českým olimpionikem Vavřincem Hradílkem). Právě naše Chalupamerinka se stala chalupou rodiny Smítkových. Celá chalupa prošla před natáčením mnoha změnami. Světnice, ve které budete sedět, se stala pokojem hlavní postavy a světnicí, ve které se ve filmu Smítko scházel s otcem. V prostorách dnešní kuchyně byla spižírna. V té se měl v jedné ze scén schovávat otec Joska Smítky před gestapem. Scéna se však do finálního sestřihu nedostala.  

I exteriér prošel velkou proměnou. Patrně největší změnou bylo nastříkávání umělého sněhu. Ten byl nastříkán na ochrannou plachtu, aby bylo uklízení sněhu co nejjednodušší. Na pravou stranu chalupy byla přistavěna kůlna a okolí zdobily žebříky, starodávná kola, studna na vodu, vyskládané dřevo či ruční pila. Natáčení scén na chalupě i s veškerým chystáním trvalo týden. V naší chaloupce si zahráli například Vavřinec Hradílek, Jan Budař nebo Pavel Rímský.

Můžete se k nám přijet rekreovat po celý rok, na Silvestra i na Vánoční svátky. Podívejte se na náš ceník a objednejte si nevšední dovolenou ještě dnes.